Rytecké práce

V kamenictví Obelisk provádíme nápisy, ryté portréty, sekané a pískované motivy dle Vašich přání a požadavků.
Svěřte nám své představy a společně zrealizujeme autentické místo odpočinku.
Máte zájem o služby?

Nápisy a ryté portréty

Jako jedni z mála v odvětví nabízíme nápisy a ryté portréty prováděné tradiční poctivou metodou, a to sekáním a rytím pomocí ručních nástrojů. Díky tomu docílíme maximální přesnosti i bez použití strojů. Stejně tak, jak to dělali naši předkové od nepaměti. Další výhodou této metody je možnost vyhotovení nápisů přímo na hrobovém místě bez nutnosti demontáže hrobového zařízení.

V současnosti však i naše společnost disponuje moderními nástroji pro strojové písmo. Neboť ani tak staré řemeslo jako kamenictví se nevyhnulo modernizaci.

Sekané a
strojové písmo

Sdělení na pomníku lze vytvořit prostřednictvím sekaného nebo strojového písma. Sekané písmo spočívá v tradiční metodě, kdy je sekáno do kamene ručními nástroji a vybírat můžete ze 3 základních fontů. Při strojovém písmu se pak používá přesná metoda pískováním, která obsahuje 12 základních vzorů. Po předchozí domluvě lze vytvořit i font na přání zákazníka. Oba druhy písma je možné barevně upravovat - zlatit 24-karátovým zlatem, stříbřit a černit.

Sekané písmo

Strojové/pískované písmo

Ručně ryté portréty

U kamenictví Obelisk si můžete nechat zhotovit i rytí portrétů a obrázkových motivů do kamene. Podklady dodané v digitální podobě umožňují poměrně značné retuše a korekce např. vad starých fotografií, očí za brýlemi apod. ještě před zhotovením samotného díla. Přitom je vždy zachována obrazová věrnost předlohy.

Máte zájem o naše služby?

Navštívit nás můžete na několika místech - Počernice, Olšany, Vinohradský a Strašnický hřbitov, Ďáblice.
Bližší informace o našich prodejnách naleznete v sekci kontakt.
Naše vzorkové prodejny

Kamenictví Obelisk

Výstavba hrobů a hrobek na míru, včetně nápisů, rytých portrétů a hrobních doplňků, restaurátorské práce a stavba kolumbárií. Naše díla realizujeme z nejkvalitnějšího kamene na trhu, který odebíráme od světových i tuzemských lomů.
© 2024 Všechna práva vyhrazena | Kamenictví Obelisk | Praha
crosschevron-up