Restaurátorské práce

Nezbytnou součástí naší kamenické praxe jsou opravy a rekonstrukce hrobů a hrobek. Obnovujeme písmo, opravujeme uchycení pomníků, čistíme náhrobní kameny a provádíme další nezbytné opravy hrobů a hrobek. Ze starého a zašlého pomníků opět uděláme důstojný a krásný pomník, který bude dlouhá léta zdobit hrob zesnulého.
Máte zájem o služby?

Obnovujeme
autenticitu díla

Restaurátorská činnost vždy závisí na rozsahu škod, stáří materiálu a poškození původních struktur. V rámci naší odborné práce provádíme opravy nejen hrobů, ale také rodinných hrobek a pohřebních krypt. Mezi našimi renovacemi se dají nalézt i skvosty v podobě hrobů českých velikánů, mezi které patří Josef Navrátil, František Ladislav Čelakovský, Josef Jungmann a mnoho dalších významných osobností české historie.
PŘed
Po
PŘed
Po

Opravy hrobů a pomníků

Broušení

Pro staré teraccacové hroby nabízíme možnost povrchového čištění metodou přebroušení. Hrob brousíme speciálním jemným kotoučem a přespárováváme. Pro zvýšení odolnosti a oddálení dalšího zastarání lze hrob ošetřit ochranným bezbarvým nátěrem.

Vysokotlaké čištění

Uspokojivé změny k lepšímu lze u žulových hrobů a hrobek docílit i vysokotlakovým „WAP“ systémem. Tato metoda spočívá ve vysokotlakém čištění přírodních kamenů za použití speciálních chemických přípravků na kámen.

Zlacení a stříbření písma

Barvu písma můžete vybírat z několika základních variant - zlaté, stříbrné, černé. Pro zlacení písma používáme plátky pravého 24-karátového zlata. Ke stříbření písma volíme vždy kvalitní stříbřenku s vysokou odolností a dlouhou životností.

Máte zájem o naše služby?

Navštívit nás můžete na několika místech - Počernice, Olšany, Vinohradský a Strašnický hřbitov, Ďáblice.
Bližší informace o našich prodejnách naleznete v sekci kontakt.
Naše vzorkové prodejny

Kamenictví Obelisk

Výstavba hrobů a hrobek na míru, včetně nápisů, rytých portrétů a hrobních doplňků, restaurátorské práce a stavba kolumbárií. Naše díla realizujeme z nejkvalitnějšího kamene na trhu, který odebíráme od světových i tuzemských lomů.
© 2024 Všechna práva vyhrazena | Kamenictví Obelisk | Praha
chevron-up